Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio

Dhuna ne familje fillon me sjellje posesive

In Australia, violence against women is called many different things, including domestic violence, family violence, intimate partner violence, sexual harassment Source: Getty

Aktivistet kunder dhunes ne familje kerkojne kriminalizimin e sjelljes posesive si nje prej treguesve qe nje person eshte ushtrues i dhunes fizike ne nje marredhenie.

Por punonjesit ne sektorin e dhunes ne familje thone se ligjet nuk mbrojne emigrantet ne viza te perkoheshme.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Dhuna ne familje fillon me sjellje posesive 01/05/2021 08:20 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More