Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio

Festivali i Kenges ne Eurovision

Maneskin from Italy perform Zitti E Buoni after winning the Grand Final of the Eurovision Song Contest in Rotterdam, Netherlands, Saturday, May 22, 2021. Source: AP Photo/Peter Dejong

Ka mberritur java e Eurovision dhe fansat ishin gati te perqafojne ngjyrat dhe shkelqimin qe sjell ky eveniment.

Megjithese jo fituese, Shqiperia u paraqit denjesisht. Anxhela Peristeri me kengen 'Karma' u fut ne finale nderkohe qe kuroren e festivalit e mori nje vend fqinje. 

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Festivali i Kenges ne Eurovision 23/05/2021 07:38 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More