Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Industria e ndertimit - krize per lende drusore dhe krahe pune

A fall in the number of migrants moving to Australia during coronavirus is hurting the housing sector. Source: AAP

Australia po kalon nje faze rritjeje ne sektorin e ndertimeve te banesave. Mendohet se faktoret jane interesat e ulet dhe stimujt e dhene nga qeveria.

Por kerkesa per lende ndertimi eshte me e larte dhe si rrjedhim jane rritur cmimet dhe koha qe merr nje shtepi per tu ndertuar po zgjatet gjithje e me shume.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Industria e ndertimit - krize per lende drusore dhe krahe pune 29/05/2021 05:08 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More