Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Java NAIDOC

أستراليا تحيي أسبوع النايدوك Source: SBS

Java NAIDOC eshte nje jave e shenjte ne kalendarin Australian. Gjate kesaj jave mesojme rreth historise, kultures dhe traditave te popullit Indigjen.

Tema kete vit eshte ‘Te sherojme token’.

Sot do te flasim per vende te shenjta per popullin Indigjen dhe se si mund t'i vizitoni ata ne qytetin tuaj.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Java NAIDOC 11/07/2021 07:53 ...
COVID-19: Preket ndjeshem Komuniteti Shqiptar ne Melburn, rreth 300 te infektuar me COVID-19 16/10/2021 30:31 ...
Edicioni Informativ - 16 Tetor 2021 16/10/2021 07:54 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 16 Tetor 2021 16/10/2021 07:44 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 16 Tetor 2021 16/10/2021 04:31 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 16 Tetor 16/10/2021 06:27 ...
Australia do te prodhoje nje rover henor per NASA-n 15/10/2021 05:37 ...
Australia përfiton nga shitja e municioneve në Afrikë 15/10/2021 05:42 ...
Mjekët u bëjnë thirrje grave shtatzëna që të vaksinohen 15/10/2021 09:58 ...
Organizata Boterore e Shendetit pergatitet të gërmojë më thellë mbi origjinën e COVID-19 15/10/2021 05:00 ...
View More