Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Kryeministri rekomandon 8 jave mes dozave te Astrazeneca

Source: AAP

Kryeministri Australian u beri thirrje te gjithe banoreve te Sydney qe per momentin po lengojne nen nje shkalle ne rritje te infeksioneve, qe te mos vonojne por te marrin dozen e dyte te vaksines AstraZeneca brenda 8 javesh nga e para.

Thirrja ishte e papritur per shume mjeke por ekspertet mjeksore e mbeshtetin propozimin dhe thone se do te ishte mbrojtja me e mire kunder variantit Delta

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Kryeministri rekomandon 8 jave mes dozave te Astrazeneca 11/07/2021 03:55 ...
Specialistet: Komuniteti shqiptar duhet t'i qendroje larg keqinformimit rreth vaksinave 23/10/2021 17:17 ...
Edicioni Informativ - 23 Tetor 2021 23/10/2021 10:57 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 23 Tetor 23/10/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 23 Tetor 2021 23/10/2021 00:44 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 23 Tetor 2021 23/10/2021 08:33 ...
Blerjet si pasoje e frikës nga pandemia pengojne furnizmimin me ushqim për Australianët në nevojë 22/10/2021 05:31 ...
Në shtëpi apo në zyrë? Ku janë njerëzit më produktivë? 22/10/2021 06:57 ...
Si e shohin qytezat që jetojnë nga minierat e qymyrgurit një të ardhme pa djegie te lëndëve fosile? 22/10/2021 05:52 ...
Australia arrin objektivin e vaksinimit me 70% të popullatës plotësisht të vaksinuar 22/10/2021 05:17 ...
View More