Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Melburni perseri ne izolim

Melbourne şehir merkezinde Swanston Sokağı'nda sessizlik hakim. Source: AP Photo/Asanka Brendon Ratnayake

Ne Viktoria do te mberrijne me shume trupa te forcave te mbrojtjes detyra e te cileve do te jete ndihma me krizen e COVID-19.

Ka kaluar dita e pare e Izolimit per te gjithe shtetin, nderkohe qe mijera persona u rrjeshtuan pa bere takim neper klinikat e vaksinimit per te marre vaksinen kunder COVID-19.

Shteti pati 5 raste te reja me COVID-19, me shume se 56,000 persona u testuan dhe me shume se 21,000 bene vaksinen e COVI-19. 

Nderkohe, 15,000 persona e gjejne vehten ne izolim. 

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Melburni perseri ne izolim 29/05/2021 06:09 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More