Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Mos harroni shendetin mendor, qendroni aktive dhe kujdesuni per vehten

Source: Blerina Dula

Varianti Delta i COVID-19 nuk e ka kursyer as Australine. Ka disa jave qe virusi po perhapet me shpejtesi ne zonen e Sydney dhe perreth. Rritja e numrit te infeksioneve e shtyu qeverine e ketij shteti qe te shpalle izolimin e menjehershem te banoreve ne perpjekje per te ulur numrin e rasteve me infeksion.

 

Kete te enjte ne izolim u fut edhe shteti i Viktorias ku numri i personave te prekur po rritet.

 

Nga Melburni ne izolim flasim me Blerina Dulen, perfaqesuese e turizmit dhe mike e programit tone. Blerina jeton ne Sydney dhe pergatitet qe te filloje javen e katert te kufizimeve ne levizje.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Mos harroni shendetin mendor, qendroni aktive dhe kujdesuni per vehten 17/07/2021 10:50 ...
COVID-19: Preket ndjeshem Komuniteti Shqiptar ne Melburn, rreth 300 te infektuar me COVID-19 16/10/2021 30:31 ...
Edicioni Informativ - 16 Tetor 2021 16/10/2021 07:54 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 16 Tetor 2021 16/10/2021 07:44 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 16 Tetor 2021 16/10/2021 04:31 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 16 Tetor 16/10/2021 06:27 ...
Australia do te prodhoje nje rover henor per NASA-n 15/10/2021 05:37 ...
Australia përfiton nga shitja e municioneve në Afrikë 15/10/2021 05:42 ...
Mjekët u bëjnë thirrje grave shtatzëna që të vaksinohen 15/10/2021 09:58 ...
Organizata Boterore e Shendetit pergatitet të gërmojë më thellë mbi origjinën e COVID-19 15/10/2021 05:00 ...
View More