Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio

Ndahet nga jeta ne moshen 99 vjecare Princi Filip i Britanise se Madhe

A painting by Australian born artist Ralph Heimans of the Duke of Edinburgh in the year of his retirement from public engagements, 2017. Source: AAP

Princi Filip, Duka i Edinburgut, bashkeshorti i Mbretereshes Elizabete per 73 vite me rradhe u shua ne moshen 99 vjecare.

Ne nje postim ne rrjetet sociale, Pallati Mbreteror tha se Duka u shua ne paqe ne Kalane Uindsor.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Ndahet nga jeta ne moshen 99 vjecare Princi Filip i Britanise se Madhe 10/04/2021 10:25 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More