Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio

Qeveria sjell buxhetin 2021

As part of the budget, Treasurer Josh Frydenberg on Tuesday announced a $17.7 billion aged care package to "significantly improve the system" under a five-year Source: AAP

Qeveria kete vit e gjeti veten mes nje deti fondesh dhe si rrjedhim, shefi i thesarit Josh Frydenberg pati mundesine qe te sillte per Australine nje buxhet krejt ndryshe nga te tjeret.

Ne vazhdim...a perfitoni ju nga buxheti i ketij viti?

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Qeveria sjell buxhetin 2021 15/05/2021 05:17 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More