Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Regjistrimi i popullsise shume i rendesishem per shqiptaret

Source: SBS Albanian

Ne daten 10 Gusht, gjate regjistrimit te popullsise, shqiptaret ne Australi kane mundesi qe te regjistrojne te dhenat e tyre. Mes detajeve qe do te plotesohen, shqiptaret kane mundesine qe te deklarojne gjuhen qe flitet ne shtepi, prejardhjen e tyre dhe vendlindjen.

Mbledhja e informacioneve ka rendesi te vencante per komunitetin thote i ftuari yne, Erik Lloga.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Regjistrimi i popullsise shume i rendesishem per shqiptaret 08/08/2021 20:00 ...
COVID-19: Preket ndjeshem Komuniteti Shqiptar ne Melburn, rreth 300 te infektuar me COVID-19 16/10/2021 30:31 ...
Edicioni Informativ - 16 Tetor 2021 16/10/2021 07:54 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 16 Tetor 2021 16/10/2021 07:44 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 16 Tetor 2021 16/10/2021 04:31 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 16 Tetor 16/10/2021 06:27 ...
Australia do te prodhoje nje rover henor per NASA-n 15/10/2021 05:37 ...
Australia përfiton nga shitja e municioneve në Afrikë 15/10/2021 05:42 ...
Mjekët u bëjnë thirrje grave shtatzëna që të vaksinohen 15/10/2021 09:58 ...
Organizata Boterore e Shendetit pergatitet të gërmojë më thellë mbi origjinën e COVID-19 15/10/2021 05:00 ...
View More