Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Samit rreth ndryshimeve te klimes

Arnold Schwarzenegger, Founder of the Austrian World Summit" talks on stage about his dreams and actions to fight the climate crisis. Source: AAP

Eshte nje nga konferencat me te medha per klimen ne bote dhe kete rradhe drejtuesi i saj ishte ylli i filmit "The Terminator".

Arnold Schwarzenegger tani punon per te eleminuar kercenimet per jeten e planetit ne te ardhmen.

 

Samiti i 5-te Boteror ne Austri mblodhi bashke aktiviste te klimes qe i bene thirrje udheheqesve boterore qe te mos vonojne por te veprojne ne menyre aktive kunder ndryshimeve te klimes.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Samit rreth ndryshimeve te klimes 04/07/2021 07:21 ...
Specialistet: Komuniteti shqiptar duhet t'i qendroje larg keqinformimit rreth vaksinave 23/10/2021 17:17 ...
Edicioni Informativ - 23 Tetor 2021 23/10/2021 10:57 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 23 Tetor 23/10/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 23 Tetor 2021 23/10/2021 00:44 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 23 Tetor 2021 23/10/2021 08:33 ...
Blerjet si pasoje e frikës nga pandemia pengojne furnizmimin me ushqim për Australianët në nevojë 22/10/2021 05:31 ...
Në shtëpi apo në zyrë? Ku janë njerëzit më produktivë? 22/10/2021 06:57 ...
Si e shohin qytezat që jetojnë nga minierat e qymyrgurit një të ardhme pa djegie te lëndëve fosile? 22/10/2021 05:52 ...
Australia arrin objektivin e vaksinimit me 70% të popullatës plotësisht të vaksinuar 22/10/2021 05:17 ...
View More