Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

Se shpejti udhetime ne Singapor

Prime Minister Scott Morrison said there will be many issues to cover at the G7 summit. Source: SBS News

Australia dhe Singapori do te punojne se bashku per te hapur kufinjte mes njera tjetres- nje process ky i ngjashem me Zelanden e Re. Qellimi eshte edhe sjellja e studenteve te huaj sa me pare qe te jete e mundur.

 

 

Scott Morrison diskutoi edhe Kinen dhe mesazhi qe mori ishte qe Kanberra duhet te punoje me shume per te gjetur gjuhen e perbashket me Pekinin.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Se shpejti udhetime ne Singapor 12/06/2021 05:57 ...
COVID-19: Preket ndjeshem Komuniteti Shqiptar ne Melburn, rreth 300 te infektuar me COVID-19 16/10/2021 30:31 ...
Edicioni Informativ - 16 Tetor 2021 16/10/2021 07:54 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 16 Tetor 2021 16/10/2021 07:44 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 16 Tetor 2021 16/10/2021 04:31 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 16 Tetor 16/10/2021 06:27 ...
Australia do te prodhoje nje rover henor per NASA-n 15/10/2021 05:37 ...
Australia përfiton nga shitja e municioneve në Afrikë 15/10/2021 05:42 ...
Mjekët u bëjnë thirrje grave shtatzëna që të vaksinohen 15/10/2021 09:58 ...
Organizata Boterore e Shendetit pergatitet të gërmojë më thellë mbi origjinën e COVID-19 15/10/2021 05:00 ...
View More