Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio
SBS ALBANIAN

SHBA dhe Kina ne konflikt rreth origjines se COVID-19

A medic working inside a makeshift hospital in Wuhan, China, checks the temperature of a patient in April, 2020. Source: Getty

Qeveria kineze ka reaguar pasi Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden urdhëroi agjensitë e inteligjencës së vendit që të dyfishojnë përpjekjet e tyre për të përcaktuar origjinën e koronavirusit.

Kina e akuzoi SHBA-në për "manipulim politik dhe zhvendosje të fajit" ndërkohë që ka dyshime se virusi mund të ketë dalë nga një aksident laboratorik në Wuhan.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
SHBA dhe Kina ne konflikt rreth origjines se COVID-19 29/05/2021 06:15 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More