Coming Up Sat 6:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Albanian radio

Shtetet gjejne zgjidhje per problemin e karantines

Howard Springs'deki tesis. Source: AAP

Nje epidemiolog thote se Australia ka nevoje qe te ndertoje qendra karantine jashte qyteteve te medha. Dicka te ngjashme me qendren e karantines, Howard Springs ne Territorin Verior.

Profesori Michael Toole nga Instituti Burnet tha se me rritjen e rasteve te COVID-19 jashte vendit, Australia do te kete nevoje per karantina deri ne vitin 2023.

 

Ai tha se kabinat me sisteme individuale te ajrit te kondicionuar dhe veranda per ajer te paster jane me te pershtatshme se dhomat e hoteleve.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Shtetet gjejne zgjidhje per problemin e karantines 01/05/2021 05:20 ...
Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 11:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Kosove - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 05:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 06:00 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Maqedonine e Veriut - 4 Dhjetor 2021 04/12/2021 08:00 ...
Hyrja në Australi: çfarë duhet të deklaroni, çfarë mund dhe nuk mund të sillni me vete 03/12/2021 09:26 ...
Rreth gjysmë milion fëmijë në Australi rriten në kushte të vështira financiare, ekonomike dhe gjuhësore 03/12/2021 07:11 ...
Sipas Organizates Boterore te Shendetit bota është një “tokë pjellore” për variante të reja 03/12/2021 05:35 ...
Çfarë duhet të dini për variantin Omicron 03/12/2021 03:50 ...
Te rejat me te fundit nga zhvillimet ne Shqiperi - 27 Nentor 2021 29/11/2021 05:59 ...
View More