Dva desetljeća nakon invazije na Irak pod vodstvom SAD-a, podjele su još uvijek duboke, a vanjske sile, uključujući Iran, imaju utjecaj preko lokalnih paravojnih snaga. Zagovornici ljudskih prava kažu da je Irak jedno od najnasilnijih i najkorumpiranijih mjesta na svijetu, a to povezuju s djelovanjem SAD-a i njegove koalicije koja je uključivala i Australiju.
Share





