Australija, kao posljedicu predoziranja, gubi jednu osobu svakih tri i pol sata. Novi podaci Instituta Penington pokazuju da je u samo jednoj godini više od dvije i pol tisuće Australaca preminulo od posljedica konzumacije droga, što je najviša zabilježena brojka do sada. Izvršni direktor instituta, John Ryan, upozorava da je taj broj gotovo dvostruko veći od ukupnog broja smrtnih slučajeva u prometu, dok djelatnici na terenu ističu da je ilegalno tržište droga sve nepredvidljivije te da ovisnost pogađa ljude iz svih društvenih skupina i slojeva.
Pronađite više vijesti, tema i razgovora SBS-a na hrvatskom jeziku u našoj kolekciji podcasta.
Share




