Novoizabrana vlada Novog Južnog Walesa je ubrzo nakon izbora uvela zabranu korištenja mobilnih uređaja u javnim srednjim školama koja će stupiti na snagu pri kraju školske godine. Zabrana je već na snazi u osnovnim školama kao i u ostalim australskim državama i teritorijima, izuzev Queenslanda i Tasmanije. Mnogi obrazovni djelatnici i znanstvenici tvrde da po tom pitanju ne bi trebalo biti rasprave i da će zabrana korištenja uređaja koji izaziva ovisnost te ometa učenike tijekom školskog sata smanjiti obim kibernetičkog nasilja, pa čak i poboljšati ocjene.
Share





