Експресно, као некада, Новак Ђоковић се пласирао у друго коло Аустралијен Опена. Најбољи српски тенисер је после шестомесечне паузе одиграо први званични меч и без проблема савладао Американца Доналда Јанга са 6:1, 6:2, 6:4.
Ђоковић је на свом великом повратку у Мелбурн приказао нешто другачију игру и измењен сервис у односу на период пре повреде, али је остао једнако ефикасан и ефектан. Јанг није могао да парира силовитим и прецизним ударцима шестоструког шампиона Аустралијен Опена, који ће сада имати дан за припрему пред меч другог кола у којем ће играти против бољег из дуела између Гаела Монфиса и Хаумеа Мунара.
Поред Ђоковића, једини преостали српски представник у Мелбурну је Виkтор Троицки који је у понедељак после великог преокрета елиминисао Аустралијанца Болта са 3:2 у сетовима. Троицки ће већ у среду поподне одмерити снаге са још једним домаћим играчем, али овај пут најбољим - Ником Кирјосом, који је у првом колу лако савладао Бразилца Силву.
Са Аустралијен Опена већ првог дана су елиминисани Александра Крунић, Ивана Јоровић, Душан Лајовић и Ласло Ђере.
