Прослављени српски репрезентативац Дејан Станковић допутовао је у Аустралију пре два дана и после кратког боравка у Сиднеју он се са сарадницима упутио за Мелбурн где се јутрос први пут састао са децом- полазницима кампа и родитељима и обратио им се у краћем говору, извештава Крсте Марковић из новина Вести.

Велики број деце окупио се на првом тренингу, а полазнике кампа и њихове родитеље поздравио је некадашњи ас Црвене звезде, Лација и Интера. Станковић је после уводне речи поздрављен бурним аплаузом.
И заиста, тешко је оценити ко је био више узбуђен и одушевљен због овог сусрета, деца или њихови родитељи, који се сви врло добро сећају Дејанових голова и успеха током каријере која је трајала од 1994. до 2013.
Дејанов камп за малишане ће се после три дана рада у Мелбурну преселити у Бризбејн, где ће тренинзи бити одржавани у Вилавонгу, на терену Сент Џорџа, од 20. 22. јануара.
Турнеја фудбалске академије Дејана Станковића завршава се у Сиднеју, на теренима Белих Орлова у Бониригу, од 23. до 25. јануара. За ову прилику Деки ће имати и специјалног асистента, звезду Сиднеј ФЦ-ја Милоша Нинковића.
