У разговору је потврђена спремност за даље јачање међусобног дијалога и размену посета на свим нивоима. Истакнут је заједнички интерес за јачање економске, културне, образовне и других облика сарадње, са посебним нагласком на могућност интензивнијег инвестиционог присуства Аустралије у Србији. Посебно је указано на потенцијал који за даље унапређење сарадње има бројна српска дијаспора у Аустралији.
Министар Дачић је истакао значај који за Србију и Аустралију има обележавање 100. годишњице од завршетка Првог светског рата, чије трагичне последице су осетиле обе наше земље. Република Србија данас, са дубоким поштовањем, памти храброст и пожртвованост аустралијских лекара и медицинских сестара који су били у редовима српске војске на Солунском фронту.
Шеф српске дипломатије је пожелео амбасадорки Стјуарт пуно успеха на професионалном и личном плану, уз напомену да увек може да рачуна на помоћ и подршку Министарства спољних послова Републике Србије.
Шеф српске дипломатије Дачић, примио је у уторк и нове амбасадоре Немачке - Томаса Шиба и Индије - Субрата Батачарџија.
Иначе, акредитивна писма новоименоване амбасадорке Аустралије Рут Стјуарт примио је председник Републике Србије у свечаној сали Палате на Новом Београду 10. августа.Тада је председник Вучић посебно захвалио Аустралији што кроз различите пројекте помаже у решавању проблема најосетљивијих друштвених категорија, што подразумева запошљавање особа са инвалидитетом,помоћ деци са сметњама у развоју, помоћ жртвама насиља,унапређење економског положаја жена у руралним областима, образовање чланова ромске заједнице и друго. Амбасадорка Стјуарт је тада нагласила подршку Аустралије европским интеграцијама Србије - јавља наш сарадник из Београда Хранислав Николић.
