Оне су на округлом столу и радној скупштини Сабора разговарале о будућој још широј сарадњи у региону међу колима из Србије, Републике Српске, Македоније и Хрватске , учине нарочит напор у обнављању или успостављању првих облика сарадње са сестрама у дијаспори, поред осталог и у Аустралији. После прошлогодишњег првог Сабора одржаног у Крагујевцу и овог у Нишу, договорено је да се наредна два сабора организују у Пожаревцу и Херцег Новом, уз сарадњу са СПЦ. Учеснице Сабора у Нишу биле су на свечаном пријему код градоначелника Дарка Булатовића и Епископа нишког владике Арсенија, а уручиле су вредну донацију јединственој нишкој Установи која брине о деци ометеној у развоју „Мара“.
О садржајима, разговорима и договорима током саборских дана наш сарадник Милорад Додеровић разговарао је са Љиљаном Стојановић, председницом кола српских сестара у Нишу основаног далеке 1903. године.
