Кир Стармер напушта премијерску функцију после мање од две године на челу британске Владе, како је саопштио у обраћању у понедељак. Стармер је у свом говору испред седишта владе у Лондону рекао да је Лабуристичка партија, чији је лидер, преиспитивала месецима да ли је он прави човек да води странку и државу. „Чуо сам одговор моје парламентарне странке на то питање и прихватам тај одговор достојанствено.“ „Поднећу оставку и на место лидера Лабуристичке партије", рекао је, додајући да му је „земља коју воли на првом месту". Он је шести британски премијер који је у последњој декади морао да да оставку.
For more stories, interviews, and news from SBS SERBIAN, explore our podcast collection here.
Share





