Србија је ове године пала из групе слободних земаља у делимично слободне земље, где се налази и Црна Гора. Као разлози за пад Србије у извештају се наводе изборне нерегуларности, константни покушаји владе и прорежимских медија да путем кампање или застрашивања осујете рад независних новинара и консолидација извршне власти у рукама председника Александра Вучића, што превазилази уставна овлашћења.
Дан након што је објављен извештај, који је Србију по први пут после 15 година избацио из друштва слободних држава, и поставио јој префикс делимично слободна, премијерка Србије Ана Брнабић каже да јој тек предстоји детаљно читање извештаја али такве тврдње оцењује необјективнима .
Share





