Хуманитарна организација “Нађи Раула” из Ниша уз подршку Амбасаде Аустралије у Београду организовала је традиционални 6. Форум младих научника. Тема форума је била: "Девојке у науци. Има ли предрасуда и колико је тешко бити најбоља у науци?"
Шестом Форуму младих научника у Нишу присуствовало је више стотина младих људи, који су имали прилику да се упознају са системом образовања у Аустралији и да погледају докуменарни филм о развоју дипломатских односа између Србије и Аустралије и сарадњи између две земље која је све интезивнија последњих година.
Форум су отворили градоначелник Ниша Дарко Булатовић и Елизабет Бакан, други секретар у амбасади Аустралије у Београду.

Наш сарадник из Ниша Милорад Додеровић разговарао је са учесницим,а Форума Јеленом Здравковић и Емилијом Јовановић, као и са идејним творцем овог скупа Јованом Милићем.






