Важно истраживање о родној равноправности у Аустралији открило је да се више од половине младих жена суочава са дискриминацијом и сматра да родна неједнакост постоји у већини радних окружења. Такође исто истраживање открива да велики број мушкараца верује да се феминистички покрет "отео контроли".
Да ли је Аустралија сексистичка?
То питање је предмет новог С-Б-С документарца у коме ће се открити резулатати највећег Аустралијског истраживања о сексизму које даје увид у искуства скоро 3.600 Аустралијанаца.
Документарац Да ли је Аустралија сексистичка ---- Is Australia Sexist? приказаће се 4. децембра у 20:40 на SBS TV.
Share





