Coming Up Wed 12:00 PM  AEDT
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio

Скот Морисон вели дека Нов Јужен Велс добива дополнителни дози на Фајзер

Australian Prime Minister Scott Morrison arrives to speak to the media during a press conference at the Lodge in Canberra. Source: AAP

Додека Нов Јужен Велс продолжува да се бори против варијантата Делта, премиерката Гледис Береџиклијан сега е загрижена за насилните судири меѓу полицијата и демонстрантите во саботата, што може да биде настан на ‘супер’ширење. Ова се совпадна со најавата на премиерот дека повеќе дози на вакцини пристигнуваат во Австралија од кои Нов Јужен Велс ќе добие дополнителни 90,000 дози од следната недела.

Coming up next

# TITLE RELEASED TIME MORE
Скот Морисон вели дека Нов Јужен Велс добива дополнителни дози на Фајзер 26/07/2021 07:30 ...
Извештај од Македонија 30 ноември 2021 30/11/2021 08:46 ...
Дали европскиот бран на КОВИД-19 може да се повтори во Австралија во 2022 година? 30/11/2021 07:41 ...
Вести на СБС на македонски 30 ноември 2021 30/11/2021 12:33 ...
Оливера Јовановска: "Лавиринт на вистината" е "огледало на мојата душа" 29/11/2021 18:02 ...
Извештај од Македонија 29 ноември 2021 29/11/2021 09:38 ...
Вести на СБС на македонски 29 ноември 2021 29/11/2021 12:25 ...
Извештај од Македонија 26 ноември 2021 26/11/2021 09:36 ...
Вести на СБС на македонски 26 ноември 2021 26/11/2021 13:46 ...
Комичарката Елизабет Велински сонува за одморалиште за смеа 25/11/2021 21:19 ...
View More