Прeдсeдницa Влaдe Србиje Aнa Брнaбић сaстaлa сe јуче сa aмбaсaдoркoм Aустрaлиje у Србиjи Рут Стjуaрт.
Брнабићева је изразила наду да ће се позитиван тренд сарадње Србије и Аустралије наставити и у будућности и додала да је интерес Србије да се интензивира сарадња у области енергетике, привреде, економије и информационих технологија.
Саговорнице су се сагласиле о значају реализације пројекта "Јадар" који компанија "Рио Тинто" спроводи, саопштила је владина Канцеларија за сарадњу с медијима.
Амбасадорка Стјуарт је додала да расте заинтересованост и других аустралијских фирми за пословање у Србији.
Премијерка је истакла да су европске интеграције стратешки приоритет Србије и додала да ће се наставком реформи обезбедити још повољнији услови за унапређење економске сарадње између Аустралије и Србије.





