Председници Израела и Пољске позвали су на улагање већих напора у борби против антисемитизма, на дан када свет обележава 75 година од ослобађења логора Аушвиц.
Више од 200 преживелих, од којих су многи Јевреји, дошли су на церемонију из Израела, Аустралије, Сједињених Држава, Перуа, Русије, Словеније и других делова света, а у Пољској и многи који су изгубили родитеље и претке у Аушвицу или другим нацистичким логорима.
Они су рекли да су дошли у Аушвиц да се сећају, да поделе своју судбину са другима и покажу пркос према онима који су желели да их униште.





