Градоначелник Београда проф. др Зоран Радојичић присуствовао је централној церемонији обележавања Међународног дана сећања на жртве Холокауста на Старом сајмишту.
– Данас, након седам и по деценија дужни смо да поновимо да је ово највећи злочин против човечности у историји и да никада више нећемо дозволити да се догоди ишта слично. Дужни смо да чувамо културу сећања на невине жртве и да је непрестано обнављамо међу нашим суграђанима, посебно међу млађим генерацијама. Мислим да српски и јеврејски народ текуће догађаје гледају кроз историју, а да су многе земље престале да буду повезане са својим коренима и прошлошћу, које су основ националног идентитета али и будућности наших нација – рекао је Радојичић.
Церемонији је присуствовала и амбасадорка Аустралије у Београду Рут Стјуарт као и изасланик председника Републике Србије Александра Вучића, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Ђорђевић, изасланик Народне скупштине Србије и потпредседник Народне скупштине Верољуб Арсић, представници дипломатског кора, међу којима су амбасадор Европске уније у Србији Сем Фабрицио, амбасадор САЂа Ентони Годфри, амбасадор Немачке Томас Шиб, амбасадор Руске Федерације Александар Боцан-Харченко, затим представници Јеврејске општине Београд, Јеврејске верске заједнице, преживелих Холокауста, потомци жртава, као и представници СУБНОР-а и Ромске заједнице Србије.





