Народни музеј у Београду свечано је обележио 175. годишњицу оснивања и свој Дан – 10. мај отварањем изложбе „Петар Убавкић – дела из збирке Народног музеја“, доделом захвалница институцијама и појединцима.
Народни музеј је најстарија музејска установа у Србији. Од 1844. године сакупља, чува и представља културну баштину Србије, централног Балкана, али и Европе. Данас се у 34 археолошке, нумизматичке, уметничке и историјске збирке чува готово 450.000 музејских предмета.
Изложба „Петар Убавкић – дела из збирке Народног музеја“ одабрана је за обележавање 175. годишњице као прва поставка којом је у 19. веку започела изложбена делатност Народног музеја.
Share





