Пошто ни по коју цену не желе да говоре за медије и клоне се камера и микрофона, наш сарадник Милорад Додеровић укратко речима описује најновију досетку нишких „анонимуса“, постављање "кабине за дисање" у случају загађеног ваздуха.
У Нишу већ неколико година јавно делује неформална група грађана која се потписује као „Анонимуси“ или „Герилци“и која на врло духовит начин коментарише свакодневни живот у граду указујући на комуналне и друге проблеме који загорчавају живот грађана.Тако су, на пример, умели да у највеће ударне рупе на саобраћајницама постављају саксије са цвећем као упозорење возачима, или да у такве рупе постављају лаворе са водом из којих активиста „анонимуса“ симулира риболовца који пеца из лавора.Овакви потези „анонимуса“ наилазе на велику подршку грађана, многи им се придружују, а ни градска власт није равнодушна јер често врло ефикасно решава проблеме на које они на духовит начин указују.





