Према процени Завода за статистику у Србији живи мање од 7 милиона становника и то је најмање у новијој историји, а узроци за то су негативан природни прираштај и исељавање становништва, а министарка задужена за демографију и популациону политику Славица Ђукић Дејановић каже да ће број становника у Србији и популационе трендове најбоље показати попис становништва у априлу 2021. године. Званична статистичка организација Европске уније Еуростат каже да Србију годишње напусти око 50.000 људи. ОЕЦД је изнео податке да је од почетка века исељено око 650.000 људи и то су све алармантне бројке.
Share





