Шести београдски Прајд одржан без инцидената.
Београдски Прајд, шести по реду, ове године под слоганом "Не одричем се", одржан је у Београду окупљањем, шетњом центрланим градским улицама и журком на отвореном у парку "Мањеж" без озбиљнијих инцидената.
Паради су присуствовали премијерка Ана Брнабић, министар државне управе и локалне самоуправе Бранко Ружић и повереница за заштиту равноправности Бранкица Јанковић.
Премијерка Србије Ана Брнабић изјавила је новинарима уочи почетка шетње да је Прајд важан за Србију и да се на овај дан шаљу поруке љубави, мира и толеранције, преноси ТАНЈУГ.

Горан Милетић, један од организатора, рекао је да је циљ одржавања још једног прајда унапређење положаја ЛГБТ заједнице.
У част 50 годишњице ЛГБТ покрета специјални гост је био Фред Три учесник прве икад параде поноса у Гриниџ Вилиџу у Њухорку 1969. Педесет година касније, Три је први пут на Балкану.
У центру града је одржан и протест против Параде поноса, током којег је приведено између пет и десет особа.





