После разроних пожара у Аустралији се воде дискусије о томе како се у будућности може спречити слична катастрофа. Вредна лекција се сигурно може научити од Прве нације, од људи који су познати по својој љубави и бризи о земљи. Али колико ми уопште знамо о томе и колико можемо научити то зависи од нас самих. Програм под називом "Walking on country" односно "пешачење земљом" је врло специјално искуство током којег уз помоћ припадника Прве нације можемо боље разумети значење које за њих реч земља има. И сигурно је искуство које бисмо можда сви ми требали да планирамо и урадимо током нашег живота у Аустралији
Share





