Coming Up Fri 12:00 PM  AEST
Coming Up Live in 
Live
Macedonian radio
5 mins ago

Властите ги предупредуваат жителите на Викторија да се подготват за последователни потреси по земјотресот со јачина од 5,9 степени

Викторија ја потресе земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала - најголем во историјата на државата. Иако беше невообичаено моќен, нема извештаи за загинати или повредени, а структурните оштетувања се опишани како „мали“. Но, властите ги предупредуваат жителите да се подготват за можни последователни потреси.

  • RADIO
  • LATEST

Информации за коронавирусот (КОВИД-19)

Read more
PODCAST

СБС Македонски

OVERVIEW
Независни вести и приказни што ве поврзуваат со животот во Австралија и Австралијците кои го зборуваат македонскиот јазик
# TITLE RELEASED TIME MORE
Властите ги предупредуваат жителите на Викторија да се подготват за последователни потреси по земјотресот со јачина од 5,9 степени 23/09/2021 08:28 ...
Извештај од Македонија 23 септември 2021 23/09/2021 09:46 ...
Вести на СБС на македонски 23 септември 2021 23/09/2021 12:42 ...
Извештај од Македонија 22 септември 2021 23/09/2021 10:58 ...
Апликација за препознавање на лице во тест фаза за употреба во домашен карантин 22/09/2021 09:07 ...
Вести на СБС на македонски за 22 септември 2021 22/09/2021 10:31 ...
Извештај од Македонија 21 септември 2021 21/09/2021 09:17 ...
Вести на СБС на македонски 21 септември 2021 21/09/2021 12:05 ...
Австралијците кои помогнаа во развојот на вакцината АстраЗенека со апел до постарите лица 21/09/2021 05:37 ...
Извештај од Македонија 20 септември 2021 20/09/2021 10:06 ...
View More

Download the free SBS Radio mobile app

Download now

World Watch: International News in Macedonian

Macedonian News